A PLUS
SAÇ EKİM MERKEZİ

İstanbul'da Kartal, Ataşehir bölgelerinde 2004 yılında hizmet vermeye başlayan ve açılışından itibaren kendini her gün yenilemeyi misyon edinen ekibi ile, ilkelerine dayalı çalışma prensibi ile yoluna kararlılıkla devam etmektedir. Saç ekim merkezi olarak hijyenik saç ekim odalarında , Doktor kontrolünde uzman saç ekim personelleri ile saç ekimi konusunda profesyonelleşmiştir.

Misyonumuz; Bize gelen tüm hasta ve yakınlarını gerekli bilgilerle aydınlatmak, sınırsız hasta güvenliğini sağlamak, hizmetlerimizde çağdaş, modern, güncel yöntemleri kullanmaktır. Hedefimiz; Görevini iyi ve doğru şekilde yapabilecek, bilgi ve tecrübeye sahip personeller ile hizmet vererek hasta ve yakınlarımızın dolayısıyla tüm toplumumuzun sağlık eğitimine katkıda bulunmaktır. Hasta ve yakınlarımızın memnuniyetin hizmet verdiğimiz toplumda ihtiyaç ve beklentilerini karşılarken, yaptığımız herşeye yeni değerler ekleyerek artırmaktadır. Toplam Kalite Yönetiminden ödün vermeden, sürekli meslek içi eğitimle kendini yenileyen ve iyi yetişmiş bir insan gücü ile desteklenen kliniğimiz gelişmiş teknolojik ekipmanları ve uzman kadrosu ile çağdaş tıbbın estetik, saç ekim dalında en kaliteli sağlık hizmetini polikliniklerimizde sunmaktadır.
SAÇ EKİMİ ÖNCESİ
MUAYENE

Kadın ve erkekler herhangi bir kıl tipi ve cilt rengi ayırımı olmadan tümü saç ekimi için uygun adaylar olabilir. Fizik muayenede saç tipi (düz, dalgalı, kıvırcık), saç kalınlığı (kalın, ince), donör sıklığı densitometre yardımı ile (FU/cm2) değerlendirilmelidir. Ayrıca kellik derecesi belirlenmelidir (erkekler için; Norwood sınıflaması, kadınlar için; Ludwig sınıflaması). Gelecekteki olası saç dökülmesi riskinin belirlenmesi ve minyatürizasyonu ayırt edebilmek için dermatoskop faydalı olacaktır. Sonuç olarak; kalın ve dalgalı saçlılar düz ve ince saçlılara göre aynı greft sayılarında daha hacimli bir sonuç oluşturacaktır. Donör yoğunluğu beyaz ırk için 60-100 FU/cm2 olup, 40 FU/cm2’den daha az olanlar kötü aday olarak kabul edilir.