FUE ve DHI yöntemi ile sakal ekimi.
KAŞ EKİMİ

Kaş ekiminde kadın ve erkek fark etmeksizin bir hastalık,kaza ya da kozmetik sel olarak kaybedilen kaşın yerine ekim ile istediğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlar. Kaş, saçlar gibi erkek ve kadınların görünümlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Choi Tekniği ile kaş ekiminde kişiye istediği kaş ekimini yüz hatlarına uygun olarak gerçekleştirilir. 

 

Kaş Ekimi Operasyonu

1-2 saatlik bir işlem sonrası lokal anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılır. FUE tekniği ile mikrmotor yardımı ile alınan kökler tek tek ayrılarak kaş dökülmesi olan bölgeye ekilir. Kaş için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en çok tercih ettiğimiz bölge tabi ki ense kısmıdır. Koldaki ince tüylerden ya da koltuk altı ile genital bölgeden de alınabilir ancak bizim deneyimlerimiz en iyi sonuçların ense kısmından alınması olmuştur. Koldaki tüyler özellikle bayanlarda çok ince olabilmekte ve çok dayanıklı olamayabilmektedir. Aynı şekilde koltuk altı ve genital bölgedeki kıl köklerinin çıkış açısı çok farklılık gösterebilmektedir. 

Kaş Dökülmesi:

İnsan vucudunda bulunan diğer tüyler gibi kaşlarda da zaman içinde dökülmeler olabilmektedir. Kaş dökülmesi çok farklı sebeplere bağlı olarak gelişebilmektedir. Kaşlar sadece belli bir alanda döküleceği gibi bütün olarak da kayıplar olabilmektedir. En sık olarak kaş ekilen hasta grubu kadın hasta grubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kontür ya da kalıcı makyaj işlemlerini ehil olmayan kişilere yaptıran kişilerde kaş kayıpları görülmektedir. Bu tip durumlarda kaşların korunması mümkün olmamaktadır.

İlgili yasa gereğince saç ekimi operasyonları ile ilgili öncesi ve sonrası fotoğrafları yayınlayamıyoruz. Form doldurarak yapılan operasyonlar ile ilgili talepte bulunabilir geniş bilgi alabilirsiniz. FUE saç ekimi işlemi ile ilgili daha fazla detay ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için "Bilgi Formu ile uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.Formumuzu doldurarak randevu talebinde bulunabilir ve öncesi sonrası dökümanlarını kliniğimizde görebilirsiniz.FİYAT ALIN


Verdiğim tüm bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması hakkında ki kanun ve hüküm, koşulları kapsamı ve sınırları çerçevesinde haklarımın korunmasını onaylıyorum.
BIYIK EKİMİ YÖNTEMİNDE
UYGULANAN BAŞLICA AŞAMALAR
1- DONÖR ANESTEZİ
Don ör bölgesine lokal anestezi uygulaması yapılarak bölge uyuşturulur.
2- KÖKLERİN ALINMASI
Don ör bölgesinden özenle kökler alınarak özel bir solüsyonda bekletilir.
3- ÇİZİM
Yüzünüze en uygun kaş yapısının çizimi yapılarak ekim yapılacak bölgeler belirlenir.
4. LOKAL ANESTEZİ
Alınan köklerin ekileceği kaş bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur.
5. KAŞ EKİMİ
DHI ve FUE yöntemi ile kaş ekilm işlemine başlanır. Choi kaş ekimi kalemi de kullanılmaktadır.
6. PRP UYGULAMASI
Operasyondan sonraki gün pansuman ve PRP tedavisi uygulanmaktadır.SAÇ EKİMİ ÖNCESİ
MUAYENE

Kadın ve erkekler herhangi bir kıl tipi ve cilt rengi ayırımı olmadan tümü saç ekimi için uygun adaylar olabilir. Fizik muayenede saç tipi (düz, dalgalı, kıvırcık), saç kalınlığı (kalın, ince), donör sıklığı densitometre yardımı ile (FU/cm2) değerlendirilmelidir. Ayrıca kellik derecesi belirlenmelidir (erkekler için; Norwood sınıflaması, kadınlar için; Ludwig sınıflaması). Gelecekteki olası saç dökülmesi riskinin belirlenmesi ve minyatürizasyonu ayırt edebilmek için dermatoskop faydalı olacaktır. Sonuç olarak; kalın ve dalgalı saçlılar düz ve ince saçlılara göre aynı greft sayılarında daha hacimli bir sonuç oluşturacaktır. Donör yoğunluğu beyaz ırk için 60-100 FU/cm2 olup, 40 FU/cm2’den daha az olanlar kötü aday olarak kabul edilir.