KAŞ EKİMİ

Kaş ekimi, kaş eksikliği bulunan, travma nedeniyle kaşlarını kaybetmiş (yara izleri, koparma, kemoterapi) veya kaşlarının görünüşünü kalınlaştırmak, geliştirmek isteyen hastalarda kaş kıllarının kalıcı olarak geri kazanılması amacıyla uygulanan bir işlemdir. İyileşme süreci son derece hızlıdır ancak yüksek hassasiyet, beceri ve deneyim gerektirir.

FUE yöntemi ile yapılan işlemde donör bölgeden saç kökleri alınır. Alınan saç kökleri kaş bölgesine nakledilir. FUE yöntemi günümüzde en çok kullanılan saç ekimi yöntemi olmakla birlikte, kaş ekimi için de en uygun ekim yöntemidir. Kaşlarınıza uygun olan saç kökleri rahatlıkla seçilip donör bölgeden çıkarılabilir. Kaşın doğal durması için ekim işleminin doğru açılarda ve yoğunlukta yapılması hayati önem taşır. Lokal anestezi altında yapılan işlem 2-4 saat arası sürebilir.

KAŞ EKİMİ İYİLEŞME SÜRECİ

İşlem bölgesi çevresinde ağrı ve hafif bir kabuklanma görülebilir ancak bu semptomlar bir hafta içinde kaybolur. Hasta işlem sonrası 48 saat içinde günlük hayatına geri dönebilir. Ekilmiş kaşlar 3-5 hafta arasında dökülmeye başlar. Bu durum tamamen normaldir ve endişe kaynağı olmamalıdır. Kaşlar işlemden yaklaşık 2 ay sonra yeniden büyümeye başlayacak ve gözle görülür kaş büyümesi işlemden sonra 4-6 aylık süreçte gözlemlenir.

KİMLER KAŞ EKİMİ İÇİN UYGUN ADAYDIR?

Genel olarak, kaşlarını eski haline getirmek veya kalınlaştırmak isteyen hastalar, kaş nakli için uygundur, ancak komplikasyon riskini en aza indirgemek için hastaların genel sağlık durumunun iyi olması gerekir.

KAŞ EKİMİ

UYGULAMA ADIMLARI

Icono

1- DONÖR ANESTEZİ

Donör bölgesine lokal anestezi uygulaması yapılarak bölge uyuşturulur.
Icono

2- KÖKLERİN ALINMASI

Donör bölgesinden özenle kökler alınarak özel bir solüsyonda bekletilir.
Icono

3- ÇİZİM

Yüzünüze en uygun kaş yapısının çizimi yapılarak ekim yapılacak bölgeler belirlenir.
Icono

4. LOKAL ANESTEZİ

Alınan köklerin ekileceği kaş bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur.
Icono

5. KAŞ EKİMİ

DHI ve FUE yöntemi ile kaş ekilm işlemine başlanır. Choi kaş ekimi kalemi de kullanılmaktadır.
Icono

6. PRP UYGULAMASI

Operasyondan sonraki gün pansuman ve PRP tedavisi uygulanmaktadır.

Octubre Especial

Nuestros Otros Tratamientos

Trasplante de cejas

El trasplante de cejas es un procedimiento que se aplica para la recuperación permanente del vello de las cejas en pacientes a los que les faltan cejas, las han perdido por traumatismos (cicatrices, depilaciones, quimioterapia) o que desean engrosar y mejorar el aspecto de sus cejas.

Trasplante de Barba y Bigote

El trasplante de barba y bigote es una aplicación para personas que han perdido la barba o el bigote o que no les ha crecido la barba.