Genel Sorular

Preguntas frecuentes

Tedavilerimiz ve daha fazlası hakkında cevapları bulacaksınız. Aşağıda sorunuzun cevabını bulamazsanız lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Para comprender su idoneidad para el trasplante de cabello, debe someterse a una evaluación médica. Su médico lo dirigirá a un intento de trasplante de cabello u otras opciones de tratamiento después de realizar los análisis necesarios. Pruebas a realizar antes del trasplante capilar, Determinación del tipo de sangre, CBC (Conteo sanguíneo completo), Bioquímica (rutina), PTZ-APTT (Coagulación), PT-PTT-INR (Prueba de coagulación), HBs Ag, Anti HBC, Anti HIV . Como resultado de estas pruebas, se entiende su idoneidad para el trasplante de cabello. Por otro lado, si no hay ninguna enfermedad de la piel en la zona pilosa, se debe tratar. Su idoneidad para el trasplante de cabello es examinada por un especialista en nuestra policlínica.
Dado que el trasplante de cabello se realiza con anestesia local o con sedación, no se siente dolor. Aquí, el umbral del dolor del paciente también es importante. Se siente un ligero dolor durante la anestesia. Después de la anestesia, el paciente no siente ningún dolor.
El trasplante de cabello es un proceso que dura entre 6 y 8 horas.
El cabello trasplantado comienza a caerse a los 15 días. El paciente se recupera. A partir del 3er mes, el cabello comienza a crecer lentamente. Sin embargo, en 5-6 meses, la mayor parte del cabello saldrá. El crecimiento y el engrosamiento del cabello continúan hasta por 1 año.
Dado que el área donante para el trasplante de cabello es el área codificada para que no se caiga, el cabello extraído de esa área y trasplantado al área superior y frontal no se desprenderá de por vida.

Bir greftteki saç teli sayısı sabit değildir. Ortalama olarak 2 adet saç teli içerir. Tüm greftler benzersizdir. Bu doğrultuda 1 greftin 1 ila 6 saç teli ettiği söylenebilir.

FUE Tekniğinde kanal açma sürecini beklemek gerekirken, DHI‘de direkt olarak ekime geçilebilir. DHI özellikle dar bir alana sık ekim yapılması gerektiğinde kullanılır. FUE ise kafa derisinde daha geniş alanlara yapılacak uygulamalar için tavsiye edilmektedir.

Saç ekimi bitkisel değil cerrahi bir çözümdür. Kişinin saç ve kıl kökleri kendine aktarılır. Dolayısıyla saç ekimi kesin çözümdür.

20-65 yaş arasında kellik problemi olan kişiler saç ekimi yaptırabilir. Saç dökülmesinde ne kadar erken çözüme gidilirse o kadar olumlu sonuç alınır.

Saç ekiminde mevsim önemli değildir. Güneş ışınlarından ve yağmur gibi hava koşullarından korunulduğu sürece 12 ay boyunca saç ekimi yaptırılabilir.

Kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi hastalıklara sahip kişilere saç ekimi yapılmaz. Tansiyon ve diyabet (şeker) hastalıkları olan kişilere ise tavsiye edilmez.

Saç ekimi sonrası 3 ayda gözle görülür sonuçlar elde edilir ve 8 ay sonra net sonuç alınır. Hastanın saç ekimi sonrası saç çıkmaması hasta için travmatik bir etki yaratacaktır. Dolayısıyla saç ekimi merkezi iyi araştırılmalı ve ekim yapacak kişinin işinin ehli olduğuna emin olunmalıdır.

Saç ekimi doktor kontrolünde yapılan bir uygulamadır. Güvenilir bir merkezde uzman ekip gözleminde yapıldığı sürece güvenilir bir uygulamadır.

İletişime Geç

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bizimle formu doldurarak hemen iletişime geçin. Tüm sorularınıza uzmanlarımız samimiyetle cevap versin.

    Preguntas frecuentes