PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP Saç tedavisi, kişiden alınan bir miktar kanın bir santrifüj işlemi sonrasında bileşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilmesi ve elde edilen serumun saç derisine enjekte edilmesidir. PRP işleminde içeriğinde platelet (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri ve stokin adı verilen bu konsantre kan bileşeni aynı kişiye, tedaviye ihtiyaç duyulan bölgeye enjeksiyon yoluyla uygulanarak geri verilir. PRP tedavisinin Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu’da uzun yıllardır yara iyileşmesi, yumuşak doku iyileşmesi, saç dökülme tedavisi için farklı tıp dallarında kullanım alanları bulunmaktadır.

PRP TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Tedavi hastadan bir miktar kanın alınmasıyla başlar. Santrifüj işlemi ile kanın trombositten zengin bileşenleri diğer bileşenlerinden ayrılır. Trombositten zengin ve içeriğinde lökosit, büyüme faktörleri ve stokin olan kısım kişinin saç derisine enjekte edilir. Tüm süreç en fazla 1-1,5 saat sürmektedir.

PRP SAÇ TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?

Saç incelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar PRP saç tedavisine uygun adaylardır.

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır. Bu tekrarlama kullanıcının tercihi ve ihtiyacına göre 2 ayda bir veya 3 ayda bir olmak üzere 1 yıl boyunca uygulanabilir. Daha yoğun bir tedavi uygulanması gerekirse saç mezoterapisi ile birlikte uygulanabilir. Bu iki tedavi paralel olarak uygulanmak isteniyorsa aralarında 15 günlük bir süre geçmiş olmalıdır.

PRP SAÇ TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

Güvenli: PRP terapisi vücudun kendi hücrelerini kullanır. Vücut tarafından reddedilme veya alerjik reaksiyon riski yoktur.

Konforlu: PRP tedavisinde cerrahi bir işlem olmadığı için cerrahi işlemlerde görülen ağrı ve acı gibi durumlar bulunmaz. Duyulabilecek en büyük rahatsızlık enjekte sırasında görülebilecek bir ‘sinek ısırığı’ hissidir.

Kolay: PRP saç tedavisinde herhangi bir kesi yapılmaz bundan dolayı yara iyileşmesi gibi bi durum söz konusu değildir.. İşlemden hemen sonra günlük yaşantıya hemen dönülebilir.

Etkili: Bu tedavi birçok hasta için etkilidir. İşlemden yaklaşık 3 ay sonra etkiler görülmeye başlar.

Çok yönlü: PRP saç tedavisinin yanı sıra ortopedik rahatsızlıklar, yara iyileşmeleri ve sakatlanmalar gibi birçok durumda destekleyici tedavi olarak tercih edilebilir.

Preguntas frecuentes

Mezoterapi tedavisi cerrahi bir işlem olmadığı için iyileşme süresi kısadır. Seans sonrası hemen günlük yaşantıya geri dönülebilir.

24 saat sonra saçlar normal bir şampuan ile yıkanabilir.

Mezoterapi güvenli bir süreçtir ve endişelenmeniz gereken hiçbir yan etkisi yoktur, ancak bazı hastalarda tedavi bölgesinde morluklar görülebilir. Bu morluklar 3 gün içinde geçmektedir.

Etki süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı hastalar tek bir seans sonunda etkileri farkettiklerini belirtirken, bazı hastalarda bu durum için 2-3 seans gerekebilir.

Dörtten fazla tedavi seansı alırsanız, yüzde 80’den fazla bir başarı oranı ve uzun süren sonuçlar bekleyebilirsiniz.

PRP SAÇ TEDAVİSİ

UYGULAMA ADIMLARI

Icono

1- KAN ALIMI

Santrifüj işlemi için prp tedavisi uygulanacak hastadan bir miktar kan alınır.
Icono

2- SANTRİFÜJ İŞLEMİ

Alınan kan santrifüj cihazın da birleşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilir.
Icono

3- LOKAL ANESTEZİ

PRP – Enjeksiyon uygulanacak saç bölgesi deri altına lokal anestezi uygulanır.
Icono

4- PRP UYGULAMASI

Elde edilen konsantre kan birleşeni aynı kişinin saç derisi altına enjeksiyon yoluyla uygulanarak prp işlemine başlanır.
Icono

5- SONUÇ

PRP ile kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır. Bu sebeple işlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında etkilidir.
Icono

6- SEANS TEKRARI

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır.Kullanıcının tercihi ve ihtiyacına 3 ayda bir olmak suretiyle 1 yıl boyunca uygulanabilir.

Tratamientos Capilares

Nuestros Otros Tratamientos

Tratamiento capilar prp

El tratamiento capilar PRP es la separación de una parte de la sangre extraída de la persona en sus componentes tras un proceso de centrifugación, enriqueciéndola en plaquetas e inyectando el suero obtenido en el cuero cabelludo.

Mesoterapia Capilar

La mesoterapia capilar es una forma de tratamiento que se aplica en el cuero cabelludo periódicamente para detener la caída del cabello, aumentar la calidad del cabello existente y activar el crecimiento de cabello nuevo.

Microinjerto Autólogo

El microinjerto autólogo proporciona resultados exitosos en la mayoría de los problemas capilares tanto en hombres como en mujeres.