OTOLOG MİCRO GREFT

Birçok birey saç sorunu yaşamaktadır. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetiklemektedir.

OTOLOG MİKRO GREFT NEDİR?

Otolog mikro greft, hem kadınlarda hem erkeklerde saç sorunlarının büyük bölümünde başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlıyor. Özellikle saç probleminin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak normal seyrine geliyor ve saçsızlık ileri yaşlara öteleniyor ya da tamamen saçsızlık sorununu engelliyor. Sonuçlar kişiden kişiye değişmekle beraber etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Otolog mikro greft tedavisi saç ekimi yaptırmak istemeyenler için de iyi bir seçenek. Özellikle kadın hastalar gibi ekim yaptırması gereken ama yaptırmayı düşünmeyenler için ekime alternatif olmasa da etkili bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yöntem oldukça konforlu ve klinik ortamında lokal anestezi kullanılarak gerçekleştiriliyor. Hastalar uygulamadan hemen sonra günlük aktivitelerine dönebiliyorlar.

OTOLOG MİKRO GREFT TEDAVİSİNİN ETKİLERİ

Tedavi ile ilk olarak büyük bir kılcal damar yenilenmesi meydana gelmeye başlar. Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

Tamamen doğaldır ve zararlı etkileri yoktur. Kendi hücrelerimizin kullanıldığı bu teknikle kafa derisi ve mevcut saç yoğunluğu iyileştirilir ve yeni saç foliküllerinin büyümesi sağlanır.

Bu uygulama, saçın normal döngüsüne dönmesini sağlar. Böylece saçın yoğunluk ve kalınlık kalitesini de arttırdığı için saç dökülmesini normal seyrine getirir. Yeni saç oluşumunu tetikleyerek daha iyi bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Gerekli olduğunda saç ekim işlemine ek tedavi olarak da tercih edilebilir. Böylece iyileşme süresi çok daha hızlı olur. Komplikasyonları en aza indirir ve çok az bir sürede etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

Otolog mikro greft tedavisi kadın erkek gözetmeksizin uygulanabilir ve her ikisinde de etkili bir tedavi yöntemdir

OTOLOG MİKRO GREFTİN FAYDALARI

  • Kişinin mevcut saçını korumak ve canlandırmak
  • Uzun ancak zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek
  • Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırmak
  • Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkarmak

Preguntas frecuentes

Para comprender su idoneidad para el trasplante de cabello, debe someterse a una evaluación médica. Su médico lo dirigirá a un intento de trasplante de cabello u otras opciones de tratamiento después de realizar los análisis necesarios. Pruebas a realizar antes del trasplante capilar, Determinación del tipo de sangre, CBC (Conteo sanguíneo completo), Bioquímica (rutina), PTZ-APTT (Coagulación), PT-PTT-INR (Prueba de coagulación), HBs Ag, Anti HBC, Anti HIV . Como resultado de estas pruebas, se entiende su idoneidad para el trasplante de cabello. Por otro lado, si no hay ninguna enfermedad de la piel en la zona pilosa, se debe tratar. Su idoneidad para el trasplante de cabello es examinada por un especialista en nuestra policlínica.

Dado que el trasplante de cabello se realiza con anestesia local o con sedación, no se siente dolor. Aquí, el umbral del dolor del paciente también es importante. Se siente un ligero dolor durante la anestesia. Después de la anestesia, el paciente no siente ningún dolor.

El trasplante de cabello es un proceso que dura entre 6 y 8 horas.

El cabello trasplantado comienza a caerse a los 15 días. El paciente se recupera. A partir del 3er mes, el cabello comienza a crecer lentamente. Sin embargo, en 5-6 meses, la mayor parte del cabello saldrá. El crecimiento y el engrosamiento del cabello continúan hasta por 1 año.

Dado que el área donante para el trasplante de cabello es el área codificada para que no se caiga, el cabello extraído de esa área y trasplantado al área superior y frontal no se desprenderá de por vida.

Tratamientos Capilares

Nuestros Otros Tratamientos

Tratamiento capilar prp

El tratamiento capilar PRP es la separación de una parte de la sangre extraída de la persona en sus componentes tras un proceso de centrifugación, enriqueciéndola en plaquetas e inyectando el suero obtenido en el cuero cabelludo.

Mesoterapia Capilar

La mesoterapia capilar es una forma de tratamiento que se aplica en el cuero cabelludo periódicamente para detener la caída del cabello, aumentar la calidad del cabello existente y activar el crecimiento de cabello nuevo.

Microinjerto Autólogo

El microinjerto autólogo proporciona resultados exitosos en la mayoría de los problemas capilares tanto en hombres como en mujeres.