PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP Saç tedavisi, kişiden alınan bir miktar kanın bir santrifüj işlemi sonrasında bileşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilmesi ve elde edilen serumun saç derisine enjekte edilmesidir. PRP işleminde içeriğinde platelet (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri ve stokin adı verilen bu konsantre kan bileşeni aynı kişiye, tedaviye ihtiyaç duyulan bölgeye enjeksiyon yoluyla uygulanarak geri verilir. PRP tedavisinin Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu’da uzun yıllardır yara iyileşmesi, yumuşak doku iyileşmesi, saç dökülme tedavisi için farklı tıp dallarında kullanım alanları bulunmaktadır.

PRP TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Tedavi hastadan bir miktar kanın alınmasıyla başlar. Santrifüj işlemi ile kanın trombositten zengin bileşenleri diğer bileşenlerinden ayrılır. Trombositten zengin ve içeriğinde lökosit, büyüme faktörleri ve stokin olan kısım kişinin saç derisine enjekte edilir. Tüm süreç en fazla 1-1,5 saat sürmektedir.

PRP SAÇ TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?

Saç incelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar PRP saç tedavisine uygun adaylardır.

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır. Bu tekrarlama kullanıcının tercihi ve ihtiyacına göre 2 ayda bir veya 3 ayda bir olmak üzere 1 yıl boyunca uygulanabilir. Daha yoğun bir tedavi uygulanması gerekirse saç mezoterapisi ile birlikte uygulanabilir. Bu iki tedavi paralel olarak uygulanmak isteniyorsa aralarında 15 günlük bir süre geçmiş olmalıdır.

PRP SAÇ TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

Güvenli: PRP terapisi vücudun kendi hücrelerini kullanır. Vücut tarafından reddedilme veya alerjik reaksiyon riski yoktur.

Konforlu: PRP tedavisinde cerrahi bir işlem olmadığı için cerrahi işlemlerde görülen ağrı ve acı gibi durumlar bulunmaz. Duyulabilecek en büyük rahatsızlık enjekte sırasında görülebilecek bir ‘sinek ısırığı’ hissidir.

Kolay: PRP saç tedavisinde herhangi bir kesi yapılmaz bundan dolayı yara iyileşmesi gibi bi durum söz konusu değildir.. İşlemden hemen sonra günlük yaşantıya hemen dönülebilir.

Etkili: Bu tedavi birçok hasta için etkilidir. İşlemden yaklaşık 3 ay sonra etkiler görülmeye başlar.

Çok yönlü: PRP saç tedavisinin yanı sıra ortopedik rahatsızlıklar, yara iyileşmeleri ve sakatlanmalar gibi birçok durumda destekleyici tedavi olarak tercih edilebilir.

أسئلة مكررة

Mezoterapi tedavisi cerrahi bir işlem olmadığı için iyileşme süresi kısadır. Seans sonrası hemen günlük yaşantıya geri dönülebilir.

24 saat sonra saçlar normal bir şampuan ile yıkanabilir.

Mezoterapi güvenli bir süreçtir ve endişelenmeniz gereken hiçbir yan etkisi yoktur, ancak bazı hastalarda tedavi bölgesinde morluklar görülebilir. Bu morluklar 3 gün içinde geçmektedir.

Etki süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı hastalar tek bir seans sonunda etkileri farkettiklerini belirtirken, bazı hastalarda bu durum için 2-3 seans gerekebilir.

Dörtten fazla tedavi seansı alırsanız, yüzde 80’den fazla bir başarı oranı ve uzun süren sonuçlar bekleyebilirsiniz.

PRP SAÇ TEDAVİSİ

خطوات التنفيذ

أيقونة

1- KAN ALIMI

Santrifüj işlemi için prp tedavisi uygulanacak hastadan bir miktar kan alınır.
أيقونة

2- SANTRİFÜJ İŞLEMİ

Alınan kan santrifüj cihazın da birleşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilir.
أيقونة

3- LOKAL ANESTEZİ

PRP – Enjeksiyon uygulanacak saç bölgesi deri altına lokal anestezi uygulanır.
أيقونة

4- PRP UYGULAMASI

Elde edilen konsantre kan birleşeni aynı kişinin saç derisi altına enjeksiyon yoluyla uygulanarak prp işlemine başlanır.
أيقونة

5- SONUÇ

PRP ile kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır. Bu sebeple işlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında etkilidir.
أيقونة

6- SEANS TEKRARI

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır.Kullanıcının tercihi ve ihtiyacına 3 ayda bir olmak suretiyle 1 yıl boyunca uygulanabilir.

علاجات الشعر

علاجاتنا الأخرى

علاج الشعر PRP

علاج الشعر بالبلازما الغنية بالصفائح الدموية هو فصل بعض الدم المأخوذ من الشخص إلى مكوناته بعد عملية الطرد المركزي وإثرائه من الصفائح الدموية وحقن المصل الذي تم الحصول عليه في فروة الرأس.

ميزوثيرابي الشعر

ميزوثيرابي الشعر هو شكل من أشكال العلاج يطبق على فروة الرأس بشكل دوري لوقف تساقط الشعر وزيادة جودة الشعر الموجود وتنشيط نمو الشعر الجديد.

طعم ذاتي دقيق

يوفر التطعيم المجهري الذاتي نتائج ناجحة في معظم مشاكل الشعر لدى كل من الرجال والنساء.