SEDASYONLU SAÇ EKİM

يتم إجراء عمليات زراعة الشعر في الغالب تحت التخدير الموضعي. قبل العملية يتم تخدير المنطقة بالإبر التي توضع في منطقة العملية ويمنع المريض من الشعور بالألم. في بعض الحالات ، يمكن إعطاء المهدئات للمرضى قبل التخدير الموضعي.

SAÇ EKİMİNDE SEDASYONUN TERCİH EDİLDİĞİ DURUMLAR

  • İğne korkusu olan kişilerde
  • Yoğun operasyon korkusu yaşayan kişilerde
  • Anksiyetesi (kaygı bozukluğu) olan kişilerde
  • Ağrı eşiği düşük olan kişilerde
  • Saç ekimi için yapılacak lokal anestezi öncesinde kısa süreli (10-15 dk) sedasyon uygulanmaktadır.

AĞRISIZ VE ACISIZ SAÇ EKİMİ

Saç ekimi yaygın olarak lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi uygulaması sırasında oluşan ağrı ve uzun süre yatma hastaların en çok şikayet ettikleri konudur. Bu hoş olmayan etkileri ortadan kaldırmak için sedasyon uygulaması çok fayda sağlar. Sedasyon analjezik (ağrı kesici) ve sedatif (rahatlatıcı) ilaç kombinasyonuyla oluşan ve anestezi uzmanı tarafından uygulanan damardan ilaç verme işlemidir.

Saç ekimi ve sedasyon uygulanacak hasta merkezimize geldiğinde anestezi uzmanımız tarafından muayenesi yapıldıktan sonra gerekli tetkikler alınarak işleme başlanmaktadır. Ardından hastamız işlem odasına alınmakta ve son derece güvenli bir ortamda anestezi uzmanı ile sedasyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Uygulamanın ardından hastada hafif bir uyku hali ve rahatlama hissi oluşturulan işlemin başlangıcındaki lokal anestezinin nahoş etkileri hissedilmemektedir.

أسئلة مكررة

Saç ekimine uygunluğunuzu anlamanız için mutlaka bir doktor değerlendirmesinden geçmeniz gereklidir. Doktorunuz gerekli analizleri yaptıktan sonra sizi saç ekimi girişimine ya da başka tedavi seçeneklerine yönlendirecektir. Saç Ekim Öncesi Yapılması Gereken Tetkikler, Kan gurubu Tayini, CBC (Tam Kan sayımı ) ,Biyokimya (rutin ), PTZ-APTT ( Koagülasyon ) ,PT- PTT- INR ( Pıhtılaşma testi ),HBs Ag,Antı HBC, Anti HIV . Bu testlerin sonucunda saç ekimine uygunluğunuz anlaşılmaktadır. Diğer yandan saçlı alanda cilt hastalıklarının olmaması var ise tedavi edilmesi gerekmektedir. Saç ekimine uygunluğunuzu uzman hekim tarafından polikliniğimizde tetkik edilmektedir.

Saç ekimi lokal anestezi altında, veya sedasyonlu olarak yapıldığı için acı hissedilmemektedir. Burada hastanın acı eşiği de önemlidir. Anestezi yapılırken hafif bir acı hissedilir. Anesteziden sonra hasta hiç bir acı/agrı hissetmemektedir.

Saç ekim işlemi 6 ile 8 saat arasında süren bir işlemdir.

Ekilen saçlar 15 gün içinde dökülmeye başlar. Hasta eski halini alır. 3.Aydan itibaren saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Bununla birlikte 5-6 ayda saçların bir çoğu çıkmış olur. 1 yıla kadar saç çıkışı ve kalınlaşması devam eder.

Saç ekimi için donör alınan bölge dökülmemeye kodlanmış alan olduğu için, o bölgeden alınıp tepe ve ön bölgeye ekilen saçlar ömür boyu dökülmeyecektir.

طرق زراعة الشعر

علاجاتنا الأخرى

زراعة الحاجب

زرع الحاجب هو إجراء يتم تطبيقه من أجل التعافي الدائم لشعر الحاجب لدى المرضى الذين فقدوا حواجبهم أو فقدوا حواجبهم بسبب الصدمة (الندوب ، النتف ، العلاج الكيميائي) أو الذين يرغبون في تكثيف وتحسين مظهر الحاجبين.

علاج الشعر PRP

علاج الشعر بالبلازما الغنية بالصفائح الدموية هو فصل بعض الدم المأخوذ من الشخص إلى مكوناته بعد عملية الطرد المركزي وإثرائه من الصفائح الدموية وحقن المصل الذي تم الحصول عليه في فروة الرأس.