TIRAŞSIZ SAÇ EKİM YÖNTEMİ

في زراعة الشعر بدون حلاقة ، تؤخذ بصيلات الشعر من منطقة مؤخرة العنق بواسطة محركات دقيقة. لذلك لا يحتاج الشعر للحلق. وبالتالي ، فإن المرضى الذين لا يريدون أن يعرفوا أنهم قد أجروا زراعة شعر يفضلون هذه التقنية براحة البال. يمكن تطبيق زراعة الشعر غير المحلوق على مرضانا حيث تكون المناطق التي سيتم فيها أخذ بصيلات الشعر غير المحلوقة وزراعتها مناسبة.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİM YÖNTEMLERİ

Görünmeyecek şekilde tıraş yapılan saç ekim yöntemi: Uzun saçlı kişilerde kafanın arkasında iki kulak arasında küçük bir pencere açılarak saç köklerinin alındığı ekim tekniği.

Tıraşsız saç ekim yöntemi: Donör ve ekilecek alanın hiç tıraş edilmeden yapıldığı saç ekim tekniği.

Bu tekniklerin her ikisinin de uygulanmasında çeşitli sınırlamaların olduğundan bahsedebiliriz. Özellikle bu tip bir saç ekiminin yapılabilmesi için belli kriterler vardır. Eğer bir hastada ciddi anlamda saç kaybı söz konusu ise ve 3.000 – 4.000 greftlik bir saç ekimi operasyonuna ihtiyaç duyuluyorsa tıraşsız saç ekimi yapmak mümkün değildir. Tıraşsız saç ekiminde hastanın durumuna bağlı olarak en fazla 1000 – 2800 greftlik bir planlama yapılabilir.

Traşsız saç ekiminde DHI veya FUE Teknikleri kullanılmaktadır.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI

  • Saçlar hiçbir şekilde tıraş edilmemektedir.
  • Diğer tıraşsız saç ekiminde olduğu gibi saçların uzun olması önemlidir fakat burada uzunluk 6-7 cm değil, daha kısa saçlı kişilere de bu ekim gerçekleştirilebilir.
  • Saçların toplandığı alan tamamen diğer saçlarla homojen bir şekilde kapanacağından görünmesi neredeyse imkansızdır.
  • Operasyonda çok az sayıda saç kökü ekileceğinden iyileşme de buna bağlı olarak çok daha hızlı olacaktır.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİNİN DEZAVANTAJLARI

  • Bu operasyonun en önemli dezavantajı çok yüksek bir deneyim ve uzmanlık gerektirmesidir.
  • Tek bir seansta alınabilecek saç kökü sayısı oldukça sınırlıdır. Bu da yoğun görünümlü bir ekim yapılmasını olanaksız kılar.
  • Operasyon sonrasında şok dökülme aynı şekilde görülecektir.
  • Zaman alan bir operasyondur.
  • Diğer ekimlere kıyasla maliyeti çok daha yüksek olabilir.

أسئلة مكررة

Saç ekimine uygunluğunuzu anlamanız için mutlaka bir doktor değerlendirmesinden geçmeniz gereklidir. Doktorunuz gerekli analizleri yaptıktan sonra sizi saç ekimi girişimine ya da başka tedavi seçeneklerine yönlendirecektir. Saç Ekim Öncesi Yapılması Gereken Tetkikler, Kan gurubu Tayini, CBC (Tam Kan sayımı ) ,Biyokimya (rutin ), PTZ-APTT ( Koagülasyon ) ,PT- PTT- INR ( Pıhtılaşma testi ),HBs Ag,Antı HBC, Anti HIV . Bu testlerin sonucunda saç ekimine uygunluğunuz anlaşılmaktadır. Diğer yandan saçlı alanda cilt hastalıklarının olmaması var ise tedavi edilmesi gerekmektedir. Saç ekimine uygunluğunuzu uzman hekim tarafından polikliniğimizde tetkik edilmektedir.

Saç ekimi lokal anestezi altında, veya sedasyonlu olarak yapıldığı için acı hissedilmemektedir. Burada hastanın acı eşiği de önemlidir. Anestezi yapılırken hafif bir acı hissedilir. Anesteziden sonra hasta hiç bir acı/agrı hissetmemektedir.

Saç ekim işlemi 6 ile 8 saat arasında süren bir işlemdir.

Ekilen saçlar 15 gün içinde dökülmeye başlar. Hasta eski halini alır. 3.Aydan itibaren saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Bununla birlikte 5-6 ayda saçların bir çoğu çıkmış olur. 1 yıla kadar saç çıkışı ve kalınlaşması devam eder.

Saç ekimi için donör alınan bölge dökülmemeye kodlanmış alan olduğu için, o bölgeden alınıp tepe ve ön bölgeye ekilen saçlar ömür boyu dökülmeyecektir.

طرق زراعة الشعر

علاجاتنا الأخرى

زراعة الحاجب

زرع الحاجب هو إجراء يتم تطبيقه من أجل التعافي الدائم لشعر الحاجب لدى المرضى الذين فقدوا حواجبهم أو فقدوا حواجبهم بسبب الصدمة (الندوب ، النتف ، العلاج الكيميائي) أو الذين يرغبون في تكثيف وتحسين مظهر الحاجبين.

علاج الشعر PRP

علاج الشعر بالبلازما الغنية بالصفائح الدموية هو فصل بعض الدم المأخوذ من الشخص إلى مكوناته بعد عملية الطرد المركزي وإثرائه من الصفائح الدموية وحقن المصل الذي تم الحصول عليه في فروة الرأس.