SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Sakal ve Bıyık ekimi, sakal kaybı veya bıyık kaybı yaşayan ya da sakalı çıkmamış olan kişilere yönelik bir uygulamadır. Sakal ve bıyık, saçlar gibi erkeklerin görünümlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Sakallı görünümünü sevdiği halde testosteron hormonuna bağlı olarak gelişen sakal ya da bıyık kaybı yaşayan veya belirli bir bölgede eksiklik ya da düzensiz görünüm durumu olan erkeklere tavsiye edilen bir yöntemdir. Sakal ektirme operasyonu yaptırarak istediğiniz sakallı görünümünüze tekrar kavuşabilirsiniz.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ OPERASYONU KİMLERE UYGULANIR?

Testosterona bağlı olarak gelişen sakal kaybı ya da bıyık kaybı yaşayan kişilerin donör bölgesi de yeterli olduğunda, bu kişilere sakal ekimi ve/veya bıyık ekimi yapılabilmektedir.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ NASIL YAPILIR?

Donör bölge olarak genellikle ense kısmı tercih edilir. Hasta tamamen saçsız ise göğüs gibi bölgeler de tercih edilebilir. FUE yöntemi kullanılarak donör bölgeden çıkarılan greftler önceden belirlenen bölgelere nakil edilir. Ekilen greftler normal bir şekilde büyür. 6 ay bekleme süresinden sonra normal bir şekilde tıraş edilebilir.

Sakal ve bıyıktaki açıklığın derecesine bağlı olarak işlem 2 ila 8 saat arası sürebilir. İşlem lokal anestezi altında yapılır.

Greftlerin doğru yerde ve doğru açılarda ekilmesi ekim sonucunu doğrudan etkiler. Sakal ve bıyık ekimi beceri ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

خطوات التنفيذ

أيقونة

1- مانح التخدير

يتم تطبيق التخدير الموضعي على المنطقة المانحة ويتم تخدير المنطقة.
أيقونة

2- أخذ الجذور

تؤخذ الجذور بعناية من المنطقة المانحة وتحفظ في محلول خاص.
أيقونة

3- ANESTEZİ UYGULAMASI

Alınan köklerin ekileceği sakal bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur.
أيقونة

4. EKİM

Donör bölgesinden alınan köklerin sakal yönünde gerekli bölgeye ekilmesi.
أيقونة

5. SONUÇ

Gür ve sağlam, yüz hattınıza uygun sakalların çıkması ve oturması zaman alır.
أيقونة

6. تطبيق PRP

يتم وضع الضمادات وعلاج البلازما الغنية بالصفائح الدموية (PRP) في اليوم التالي للعملية.

أكتوبر الخاص

علاجاتنا الأخرى

زراعة الحاجب

زرع الحاجب هو إجراء يتم تطبيقه من أجل التعافي الدائم لشعر الحاجب لدى المرضى الذين فقدوا حواجبهم أو فقدوا حواجبهم بسبب الصدمة (الندوب ، النتف ، العلاج الكيميائي) أو الذين يرغبون في تكثيف وتحسين مظهر الحاجبين.