طريقة DHI لزراعة الشعر

أدى التقدم في الطب إلى ابتكارات مهمة في زراعة الشعر. تم استخدام تقنية DHI لزراعة الشعر ، والتي تتمتع بالعديد من المزايا مقارنة بتقنيات زراعة الشعر المستخدمة سابقًا ، بشكل متزايد لعدة سنوات. تقنية زرع الشعر DHI ، وهي تقنية ناجحة للغاية ، يتم إجراؤها عن طريق جمع بصيلات الشعر من المنطقة المانحة باستخدام نوع معين من الإبرة. ثم يتم زرع الجذور المأخوذة باستخدام نفس الإبرة. في تقنية DHI ، حيث يتم استخراج الجذور وزرعها في وقت واحد من الشعر ، يتم استخدام جهاز صغير واحد لتجميع الجذور وعمل ثقوب صغيرة وزرع الشعر دفعة واحدة.

DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİNİN ÖZELLİKLERİ

 • Aynı anda kanal açmayı ve greftleri yerleştirmeyi mümkün kılar.
 • İşlem, çapı 0.6 mm ile 1.0 mm arasında olan özel kalemler kullanılarak gerçekleştirilir.
 • Çok yüksek konsantrasyon, hassasiyet ve büyük çaba gerektirir.
 • Kafa derisinde herhangi bir esi yapılmadığından, dikiş gerekmez ve kanama riski en aza inmiş olur.
 • İşlem lokal anestezi altında yapılır.
 • Profesyonel ve uzman bir ekip tarafından yapıldığında, sonuçlar çok başarılı ve kalıcıdır.

DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI

 • Kanalların açılması ve ekim aynı anda gerçekleştirildiğinden, greftler oldukça hızlı bir şekilde nakledilir.
 • Yoğun ekim yapmak mümkündür.
 • Özel bir cihaz kullanılarak yapılır. Bu cihaz saç köklerinin kaybını en aza indirir.
 • DHI tekniği hiçbir şekilde saç teline zarar vermez.
 • Kesik veya dikiş yapılmadığı için hasta çok çabuk iyileşir ve günlük hayatına hızla geri dönebilir.
 • DHI tekniği saçı traş etmeden ekim yapılabilmesini sağlar.

DHI SAÇ EKİM AŞAMALARI

1. aşama: Hastaya konsultasyon yapılır. Bu konsultasyonda gerekli muayeneler ve saç analizi yapılır. Bu aşama hastanın durumuna ve isteklerine bağlı olarak hangi tekniğin kullanılacağının belirlenmesi ile sona erer.

2. aşama: DHI saç ekim için lokal anestezinin uygulandığı aşamadır. Bu işlem yapıldıktan sonra işlem için son hazırlıklar tamamlanır.

3. aşama: Greftler donör bölgeden toplanır. Greftler belirli bir kalemle ekstrakte edilir. İlk olarak greftler ense bölgesinden çıkarılır. Bu bölgede saç uzaması yeterli değilse, greftler göğüs bölgesinden de toplanabilir. Toplanan greftler nakil için hazırlanır. Çok titizlikle, greftler tek tek özel kalemlere yerleştirilir. Bu işlem sırasında dönüşümlü olarak 20 – 30 DHI tekniği için özel cihazlar kullanılır. Birkaç cihaz hazırlandıktan sonra greftlerin ekilmesine başlanır.

4. aşama: Bu aşamada greftler kafa derisi üzerinde önceden belirlenmiş noktalara implante edilir. Bu aşamada özel cihaz kullanılarak kafa derisi üzerinde belirlenen alanda minik delikler açılır ve aynı anda greft yerleştirilir. Bu sırada işlem ekibi cihazları hazırlar. Bu işlem döngüsüyle DHI saç ekimi tamamlanmış olur.

أسئلة مكررة

Saç ekimine uygunluğunuzu anlamanız için mutlaka bir doktor değerlendirmesinden geçmeniz gereklidir. Doktorunuz gerekli analizleri yaptıktan sonra sizi saç ekimi girişimine ya da başka tedavi seçeneklerine yönlendirecektir. Saç Ekim Öncesi Yapılması Gereken Tetkikler, Kan gurubu Tayini, CBC (Tam Kan sayımı ) ,Biyokimya (rutin ), PTZ-APTT ( Koagülasyon ) ,PT- PTT- INR ( Pıhtılaşma testi ),HBs Ag,Antı HBC, Anti HIV . Bu testlerin sonucunda saç ekimine uygunluğunuz anlaşılmaktadır. Diğer yandan saçlı alanda cilt hastalıklarının olmaması var ise tedavi edilmesi gerekmektedir. Saç ekimine uygunluğunuzu uzman hekim tarafından polikliniğimizde tetkik edilmektedir.

Saç ekimi lokal anestezi altında, veya sedasyonlu olarak yapıldığı için acı hissedilmemektedir. Burada hastanın acı eşiği de önemlidir. Anestezi yapılırken hafif bir acı hissedilir. Anesteziden sonra hasta hiç bir acı/agrı hissetmemektedir.

Saç ekim işlemi 6 ile 8 saat arasında süren bir işlemdir.

Ekilen saçlar 15 gün içinde dökülmeye başlar. Hasta eski halini alır. 3.Aydan itibaren saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Bununla birlikte 5-6 ayda saçların bir çoğu çıkmış olur. 1 yıla kadar saç çıkışı ve kalınlaşması devam eder.

Saç ekimi için donör alınan bölge dökülmemeye kodlanmış alan olduğu için, o bölgeden alınıp tepe ve ön bölgeye ekilen saçlar ömür boyu dökülmeyecektir.

طرق زراعة الشعر

علاجاتنا الأخرى

زراعة الحاجب

زرع الحاجب هو إجراء يتم تطبيقه من أجل التعافي الدائم لشعر الحاجب لدى المرضى الذين فقدوا حواجبهم أو فقدوا حواجبهم بسبب الصدمة (الندوب ، النتف ، العلاج الكيميائي) أو الذين يرغبون في تكثيف وتحسين مظهر الحاجبين.

علاج الشعر PRP

علاج الشعر بالبلازما الغنية بالصفائح الدموية هو فصل بعض الدم المأخوذ من الشخص إلى مكوناته بعد عملية الطرد المركزي وإثرائه من الصفائح الدموية وحقن المصل الذي تم الحصول عليه في فروة الرأس.