PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP Saç tedavisi, kişiden alınan bir miktar kanın bir santrifüj işlemi sonrasında bileşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilmesi ve elde edilen serumun saç derisine enjekte edilmesidir. PRP işleminde içeriğinde platelet (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri ve stokin adı verilen bu konsantre kan bileşeni aynı kişiye, tedaviye ihtiyaç duyulan bölgeye enjeksiyon yoluyla uygulanarak geri verilir. PRP tedavisinin Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu’da uzun yıllardır yara iyileşmesi, yumuşak doku iyileşmesi, saç dökülme tedavisi için farklı tıp dallarında kullanım alanları bulunmaktadır.

PRP TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Tedavi hastadan bir miktar kanın alınmasıyla başlar. Santrifüj işlemi ile kanın trombositten zengin bileşenleri diğer bileşenlerinden ayrılır. Trombositten zengin ve içeriğinde lökosit, büyüme faktörleri ve stokin olan kısım kişinin saç derisine enjekte edilir. Tüm süreç en fazla 1-1,5 saat sürmektedir.

PRP SAÇ TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?

Saç incelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar PRP saç tedavisine uygun adaylardır.

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır. Bu tekrarlama kullanıcının tercihi ve ihtiyacına göre 2 ayda bir veya 3 ayda bir olmak üzere 1 yıl boyunca uygulanabilir. Daha yoğun bir tedavi uygulanması gerekirse saç mezoterapisi ile birlikte uygulanabilir. Bu iki tedavi paralel olarak uygulanmak isteniyorsa aralarında 15 günlük bir süre geçmiş olmalıdır.

PRP SAÇ TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

Güvenli: PRP terapisi vücudun kendi hücrelerini kullanır. Vücut tarafından reddedilme veya alerjik reaksiyon riski yoktur.

Konforlu: PRP tedavisinde cerrahi bir işlem olmadığı için cerrahi işlemlerde görülen ağrı ve acı gibi durumlar bulunmaz. Duyulabilecek en büyük rahatsızlık enjekte sırasında görülebilecek bir ‘sinek ısırığı’ hissidir.

Kolay: PRP saç tedavisinde herhangi bir kesi yapılmaz bundan dolayı yara iyileşmesi gibi bi durum söz konusu değildir.. İşlemden hemen sonra günlük yaşantıya hemen dönülebilir.

Etkili: Bu tedavi birçok hasta için etkilidir. İşlemden yaklaşık 3 ay sonra etkiler görülmeye başlar.

Çok yönlü: PRP saç tedavisinin yanı sıra ortopedik rahatsızlıklar, yara iyileşmeleri ve sakatlanmalar gibi birçok durumda destekleyici tedavi olarak tercih edilebilir.

Questions fréquemment posées

Étant donné que le traitement de mésothérapie n'est pas une intervention chirurgicale, la période de récupération est courte. Il est possible de revenir à la vie quotidienne immédiatement après la séance.

Après 24 heures, les cheveux peuvent être lavés avec un shampooing normal.

La mésothérapie est un processus sûr et n'a pas d'effets secondaires à craindre, mais certains patients peuvent avoir des ecchymoses dans la zone de traitement. Ces ecchymoses disparaissent dans les 3 jours.

La durée de l'effet varie d'une personne à l'autre. Alors que certains patients déclarent remarquer les effets à la fin d'une seule séance, certains patients peuvent avoir besoin de 2 à 3 séances pour cette situation.

Si vous recevez plus de quatre séances de traitement, vous pouvez vous attendre à un taux de réussite de plus de 80 % et à des résultats durables.

PRP SAÇ TEDAVİSİ

ÉTAPES DE MISE EN ŒUVRE

Icône

1- KAN ALIMI

Santrifüj işlemi için prp tedavisi uygulanacak hastadan bir miktar kan alınır.
Icône

2- SANTRİFÜJ İŞLEMİ

Alınan kan santrifüj cihazın da birleşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilir.
Icône

3- LOKAL ANESTEZİ

PRP – Enjeksiyon uygulanacak saç bölgesi deri altına lokal anestezi uygulanır.
Icône

4- PRP UYGULAMASI

Elde edilen konsantre kan birleşeni aynı kişinin saç derisi altına enjeksiyon yoluyla uygulanarak prp işlemine başlanır.
Icône

5- SONUÇ

PRP ile kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır. Bu sebeple işlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında etkilidir.
Icône

6- SEANS TEKRARI

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır.Kullanıcının tercihi ve ihtiyacına 3 ayda bir olmak suretiyle 1 yıl boyunca uygulanabilir.

Traitement

Nos autres traitements

Traitement Capillaire Prp

Le traitement capillaire PRP est la séparation d'une partie du sang prélevé sur la personne en ses composants après un processus de centrifugation, en l'enrichissant en termes de plaquettes et en injectant le sérum obtenu dans le cuir chevelu.

Mésothérapie capillaire

La mésothérapie capillaire est une forme de traitement appliqué périodiquement sur le cuir chevelu pour arrêter la chute des cheveux, augmenter la qualité des cheveux existants et activer la croissance de nouveaux cheveux.

Microgreffe autologue

La micro-greffe autologue donne de bons résultats dans la plupart des problèmes capillaires chez les hommes et les femmes.