Otolog Micro Greft - Aplus Hair Transplant

OTOLOG MİCRO GREFT

Birçok birey saç sorunu yaşamaktadır. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetiklemektedir.

OTOLOG MİKRO GREFT NEDİR?

Otolog mikro greft, hem kadınlarda hem erkeklerde saç sorunlarının büyük bölümünde başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlıyor. Özellikle saç probleminin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak normal seyrine geliyor ve saçsızlık ileri yaşlara öteleniyor ya da tamamen saçsızlık sorununu engelliyor. Sonuçlar kişiden kişiye değişmekle beraber etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Otolog mikro greft tedavisi saç ekimi yaptırmak istemeyenler için de iyi bir seçenek. Özellikle kadın hastalar gibi ekim yaptırması gereken ama yaptırmayı düşünmeyenler için ekime alternatif olmasa da etkili bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yöntem oldukça konforlu ve klinik ortamında lokal anestezi kullanılarak gerçekleştiriliyor. Hastalar uygulamadan hemen sonra günlük aktivitelerine dönebiliyorlar.

OTOLOG MİKRO GREFT TEDAVİSİNİN ETKİLERİ

Tedavi ile ilk olarak büyük bir kılcal damar yenilenmesi meydana gelmeye başlar. Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

Tamamen doğaldır ve zararlı etkileri yoktur. Kendi hücrelerimizin kullanıldığı bu teknikle kafa derisi ve mevcut saç yoğunluğu iyileştirilir ve yeni saç foliküllerinin büyümesi sağlanır.

Bu uygulama, saçın normal döngüsüne dönmesini sağlar. Böylece saçın yoğunluk ve kalınlık kalitesini de arttırdığı için saç dökülmesini normal seyrine getirir. Yeni saç oluşumunu tetikleyerek daha iyi bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Gerekli olduğunda saç ekim işlemine ek tedavi olarak da tercih edilebilir. Böylece iyileşme süresi çok daha hızlı olur. Komplikasyonları en aza indirir ve çok az bir sürede etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

Otolog mikro greft tedavisi kadın erkek gözetmeksizin uygulanabilir ve her ikisinde de etkili bir tedavi yöntemdir

OTOLOG MİKRO GREFTİN FAYDALARI

  • Kişinin mevcut saçını korumak ve canlandırmak
  • Uzun ancak zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek
  • Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırmak
  • Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkarmak

Questions fréquemment posées

Afin de comprendre votre aptitude à la greffe de cheveux, vous devez passer par l'évaluation d'un médecin. Votre médecin vous dirigera vers une tentative de greffe de cheveux ou d'autres options de traitement après avoir effectué l'analyse nécessaire. Tests à faire avant la greffe de cheveux, détermination du groupe sanguin, CBC (numération sanguine complète), biochimie (routine), PTZ-APTT (coagulation), PT-PTT-INR (test de coagulation), HBs Ag, Anti HBC, Anti HIV . À la suite de ces tests, votre aptitude à la greffe de cheveux est comprise. En revanche, s'il n'y a pas de maladie de peau dans la zone pileuse, elle doit être traitée. Votre aptitude à la greffe de cheveux est examinée par un spécialiste de notre polyclinique.

La greffe de cheveux étant réalisée sous anesthésie locale ou avec sédation, la douleur n'est pas ressentie. Ici, le seuil de douleur du patient est également important. Une légère douleur est ressentie pendant l'anesthésie. Après l'anesthésie, le patient ne ressent aucune douleur.

La greffe de cheveux est un processus qui prend entre 6 et 8 heures.

Les cheveux transplantés commencent à tomber dans les 15 jours. Le patient guérit. A partir du 3ème mois, les cheveux commencent à pousser lentement. Cependant, dans 5-6 mois, la plupart des cheveux sortiront. La croissance et l'épaississement des cheveux se poursuivent jusqu'à 1 an.

Étant donné que la zone donneuse pour la greffe de cheveux est la zone codée pour ne pas tomber, les cheveux prélevés dans cette zone et transplantés dans la zone supérieure et avant ne tomberont pas à vie.

Traitement

Nos autres traitements

Traitement Capillaire Prp

Le traitement capillaire PRP est la séparation d'une partie du sang prélevé sur la personne en ses composants après un processus de centrifugation, en l'enrichissant en termes de plaquettes et en injectant le sérum obtenu dans le cuir chevelu.

Mésothérapie capillaire

La mésothérapie capillaire est une forme de traitement appliqué périodiquement sur le cuir chevelu pour arrêter la chute des cheveux, augmenter la qualité des cheveux existants et activer la croissance de nouveaux cheveux.

Microgreffe autologue

La micro-greffe autologue donne de bons résultats dans la plupart des problèmes capillaires chez les hommes et les femmes.