PRP saç dökülme tedavisinde, saçlarda seyrekleşme olan kişilerde ve erkek tipi dökülme yaşayan erkek ve kadın bireylerde kullanılır. Saç incelmesi olan herkeste işe yarayan bir yöntemdir. Bu tarz işlemlerde hastalar işlemin faydalarını ve kendilerinde yaratacağı değişimi merak ettiği gibi uygulamanın yan etkilerini de merak etmektedir. Uygulamanın yan etkilerini tespit etmek için pek çok araştırma yapılır. Pek çok medikal uygulamada kaşıntı küçük yan etkiler görülse de PRP bu uygulamalardan biri değildir. Tamamen güvenli ve yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Bu blog yazımızda PRP’nin sağldaığı faydaları ve yan etkileri riskleri hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. 

Saç PRP İşleminin Faydaları

PRP saç uygulamasında zayıflamış ve incelmiş saçlar onarılmaktadır. Saç kökleri kalınlaştırılır. Hacimli saçlar elde etmeye katkıda bulunur. PRP saç tedavisinin artıları şunlardır;

  • Saç dökülmesine karşı onarıcıdır.
  • Saç dokusunu onarır.
  • Saçı uzamaya teşvik eder.
  • Uyuyan saç köklerini canlandırmayı sağlar.
  • Saç folikülünün canlılığını arttırır. 
  • İncelmiş ve güçsüzleşmiş saçları onarır. 

PRP Saç Tedavisi Sonuçları

PRP saç tedavisi sonuçlarına bakıldığında oldukça büyük bir oranda başarılı sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Saç dökülme sorununun büyük ölçüde ortadan kalktığı ortaya çıkmaktadır. Tedavi tamamlandıktan sonra yılda 1 kez yeniden uygulama ile faydasını görmeye devam etmek mümkündür. 3 seans sonra saçlarda gürleşme ve dökülmede azalma görüldüğü gibi saçta parlaklık da artmaktadır. Tedavinin tamamlanması ile birlikte saç dökülmesi tamamen ortadan kalkmaktadır. 

Saç PRP İşleminin Yan Etkileri Var mı?

PRP uygulamasının bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Enfeksiyon riski ise yok denecek kadar az olduğu için güvenle tercih edilebilecek bir uygulamadır. 

Saç Prp Tedavisinin Riskleri Var Mıdır?

PRP saç güçlendirme kişinin kendi kanında gerçekleştirilen işlemlerle kişinin kendisindeki sorunlu saç bölgesine enjekte edilmektedir. İlaç içermez ya da yabancı madde bulundurmaz. Dolayısıyla riske neden olacak bir alerjik duruma neden olmaz. 

PRP saç tedavisi yaptıranlar işlemden oldukça memnundur. Gözle görülür şekilde saçlarda canlılık ve hacim ortaya çıkarken saç dökülme sorununa çözüm bulunmaktadır. Saçlar gürleşerek daha sağlıklı ve daha parlak görünmeye başlar. PRP hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz PRP uygulaması sayfamızı ziyaret ederek sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. 

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

This field is required.

This field is required.