SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Sakal ve Bıyık ekimi, sakal kaybı veya bıyık kaybı yaşayan ya da sakalı çıkmamış olan kişilere yönelik bir uygulamadır. Sakal ve bıyık, saçlar gibi erkeklerin görünümlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Sakallı görünümünü sevdiği halde testosteron hormonuna bağlı olarak gelişen sakal ya da bıyık kaybı yaşayan veya belirli bir bölgede eksiklik ya da düzensiz görünüm durumu olan erkeklere tavsiye edilen bir yöntemdir. Sakal ektirme operasyonu yaptırarak istediğiniz sakallı görünümünüze tekrar kavuşabilirsiniz.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ OPERASYONU KİMLERE UYGULANIR?

Testosterona bağlı olarak gelişen sakal kaybı ya da bıyık kaybı yaşayan kişilerin donör bölgesi de yeterli olduğunda, bu kişilere sakal ekimi ve/veya bıyık ekimi yapılabilmektedir.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ NASIL YAPILIR?

Donör bölge olarak genellikle ense kısmı tercih edilir. Hasta tamamen saçsız ise göğüs gibi bölgeler de tercih edilebilir. FUE yöntemi kullanılarak donör bölgeden çıkarılan greftler önceden belirlenen bölgelere nakil edilir. Ekilen greftler normal bir şekilde büyür. 6 ay bekleme süresinden sonra normal bir şekilde tıraş edilebilir.

Sakal ve bıyıktaki açıklığın derecesine bağlı olarak işlem 2 ila 8 saat arası sürebilir. İşlem lokal anestezi altında yapılır.

Greftlerin doğru yerde ve doğru açılarda ekilmesi ekim sonucunu doğrudan etkiler. Sakal ve bıyık ekimi beceri ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

FASI DI ATTUAZIONE

Icona

1- ANESTESIA DEL DONATORE

L'anestesia locale viene applicata all'area donatrice e l'area viene anestetizzata.
Icona

2- METTERE RADICI

Le radici vengono accuratamente prelevate dall'area donatrice e conservate in una soluzione speciale.
Icona

3- ANESTEZİ UYGULAMASI

Alınan köklerin ekileceği sakal bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur.
Icona

4. EKİM

Donör bölgesinden alınan köklerin sakal yönünde gerekli bölgeye ekilmesi.
Icona

5. SONUÇ

Gür ve sağlam, yüz hattınıza uygun sakalların çıkması ve oturması zaman alır.
Icona

6. APPLICAZIONE PRP

La medicazione e il trattamento PRP vengono applicati il giorno dopo l'operazione.

Speciale ottobre

I nostri altri trattamenti

Trapianto di sopracciglia

Il trapianto di sopracciglia è una procedura applicata per riguadagnare definitivamente i peli delle sopracciglia nei pazienti che hanno le sopracciglia mancanti, hanno perso le sopracciglia a causa di traumi (cicatrici, depilazione, chemioterapia) o che desiderano ispessire e migliorare l'aspetto delle sopracciglia.

Trapianto di barba e baffi

Il trapianto di barba e baffi è un'applicazione per le persone che hanno perso la barba o i baffi o che non si sono fatti crescere la barba.