PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP Saç tedavisi, kişiden alınan bir miktar kanın bir santrifüj işlemi sonrasında bileşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilmesi ve elde edilen serumun saç derisine enjekte edilmesidir. PRP işleminde içeriğinde platelet (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri ve stokin adı verilen bu konsantre kan bileşeni aynı kişiye, tedaviye ihtiyaç duyulan bölgeye enjeksiyon yoluyla uygulanarak geri verilir. PRP tedavisinin Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu’da uzun yıllardır yara iyileşmesi, yumuşak doku iyileşmesi, saç dökülme tedavisi için farklı tıp dallarında kullanım alanları bulunmaktadır.

PRP TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Tedavi hastadan bir miktar kanın alınmasıyla başlar. Santrifüj işlemi ile kanın trombositten zengin bileşenleri diğer bileşenlerinden ayrılır. Trombositten zengin ve içeriğinde lökosit, büyüme faktörleri ve stokin olan kısım kişinin saç derisine enjekte edilir. Tüm süreç en fazla 1-1,5 saat sürmektedir.

PRP SAÇ TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?

Saç incelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar PRP saç tedavisine uygun adaylardır.

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır. Bu tekrarlama kullanıcının tercihi ve ihtiyacına göre 2 ayda bir veya 3 ayda bir olmak üzere 1 yıl boyunca uygulanabilir. Daha yoğun bir tedavi uygulanması gerekirse saç mezoterapisi ile birlikte uygulanabilir. Bu iki tedavi paralel olarak uygulanmak isteniyorsa aralarında 15 günlük bir süre geçmiş olmalıdır.

PRP SAÇ TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

Güvenli: PRP terapisi vücudun kendi hücrelerini kullanır. Vücut tarafından reddedilme veya alerjik reaksiyon riski yoktur.

Konforlu: PRP tedavisinde cerrahi bir işlem olmadığı için cerrahi işlemlerde görülen ağrı ve acı gibi durumlar bulunmaz. Duyulabilecek en büyük rahatsızlık enjekte sırasında görülebilecek bir ‘sinek ısırığı’ hissidir.

Kolay: PRP saç tedavisinde herhangi bir kesi yapılmaz bundan dolayı yara iyileşmesi gibi bi durum söz konusu değildir.. İşlemden hemen sonra günlük yaşantıya hemen dönülebilir.

Etkili: Bu tedavi birçok hasta için etkilidir. İşlemden yaklaşık 3 ay sonra etkiler görülmeye başlar.

Çok yönlü: PRP saç tedavisinin yanı sıra ortopedik rahatsızlıklar, yara iyileşmeleri ve sakatlanmalar gibi birçok durumda destekleyici tedavi olarak tercih edilebilir.

Domande frequenti

Poiché il trattamento mesoterapico non è una procedura chirurgica, il periodo di recupero è breve. È possibile tornare alla vita quotidiana subito dopo la seduta.

Dopo 24 ore, i capelli possono essere lavati con un normale shampoo.

La mesoterapia è un processo sicuro e non ha effetti collaterali di cui preoccuparsi, ma alcuni pazienti possono presentare lividi nell'area di trattamento. Questi lividi passano entro 3 giorni.

La durata dell'effetto varia da persona a persona. Mentre alcuni pazienti affermano di notare gli effetti alla fine di una singola sessione, alcuni pazienti potrebbero richiedere 2-3 sessioni per questa situazione.

Se ricevi più di quattro sessioni di trattamento, puoi aspettarti una percentuale di successo superiore all'80% e risultati duraturi.

PRP SAÇ TEDAVİSİ

FASI DI ATTUAZIONE

Icona

1- KAN ALIMI

Santrifüj işlemi için prp tedavisi uygulanacak hastadan bir miktar kan alınır.
Icona

2- SANTRİFÜJ İŞLEMİ

Alınan kan santrifüj cihazın da birleşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilir.
Icona

3- LOKAL ANESTEZİ

PRP – Enjeksiyon uygulanacak saç bölgesi deri altına lokal anestezi uygulanır.
Icona

4- PRP UYGULAMASI

Elde edilen konsantre kan birleşeni aynı kişinin saç derisi altına enjeksiyon yoluyla uygulanarak prp işlemine başlanır.
Icona

5- SONUÇ

PRP ile kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır. Bu sebeple işlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında etkilidir.
Icona

6- SEANS TEKRARI

Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır.Kullanıcının tercihi ve ihtiyacına 3 ayda bir olmak suretiyle 1 yıl boyunca uygulanabilir.

Trattamenti per capelli

I nostri altri trattamenti

Trattamento per capelli PRP

Il trattamento PRP Hair è la separazione di parte del sangue prelevato dalla persona nei suoi componenti dopo un processo di centrifugazione, arricchendolo in termini di piastrine e iniettando il siero ottenuto nel cuoio capelluto.

Mesoterapia per capelli

La mesoterapia dei capelli è una forma di trattamento applicata periodicamente al cuoio capelluto per arrestare la caduta dei capelli, aumentare la qualità dei capelli esistenti e attivare la crescita di nuovi capelli.

Microinnesto autologo

Il microinnesto autologo fornisce risultati positivi nella maggior parte dei problemi di capelli sia negli uomini che nelle donne.