Genel Sorular

Domande frequenti

Tedavilerimiz ve daha fazlası hakkında cevapları bulacaksınız. Aşağıda sorunuzun cevabını bulamazsanız lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Saç ekimine uygunluğunuzu anlamanız için mutlaka bir doktor değerlendirmesinden geçmeniz gereklidir. Doktorunuz gerekli analizleri yaptıktan sonra sizi saç ekimi girişimine ya da başka tedavi seçeneklerine yönlendirecektir. Saç Ekim Öncesi Yapılması Gereken Tetkikler, Kan gurubu Tayini, CBC (Tam Kan sayımı ) ,Biyokimya (rutin ), PTZ-APTT ( Koagülasyon ) ,PT- PTT- INR ( Pıhtılaşma testi ),HBs Ag,Antı HBC, Anti HIV . Bu testlerin sonucunda saç ekimine uygunluğunuz anlaşılmaktadır. Diğer yandan saçlı alanda cilt hastalıklarının olmaması var ise tedavi edilmesi gerekmektedir. Saç ekimine uygunluğunuzu uzman hekim tarafından polikliniğimizde tetkik edilmektedir.
Saç ekimi lokal anestezi altında, veya sedasyonlu olarak yapıldığı için acı hissedilmemektedir. Burada hastanın acı eşiği de önemlidir. Anestezi yapılırken hafif bir acı hissedilir. Anesteziden sonra hasta hiç bir acı/agrı hissetmemektedir.
Saç ekim işlemi 6 ile 8 saat arasında süren bir işlemdir.
Ekilen saçlar 15 gün içinde dökülmeye başlar. Hasta eski halini alır. 3.Aydan itibaren saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Bununla birlikte 5-6 ayda saçların bir çoğu çıkmış olur. 1 yıla kadar saç çıkışı ve kalınlaşması devam eder.
Saç ekimi için donör alınan bölge dökülmemeye kodlanmış alan olduğu için, o bölgeden alınıp tepe ve ön bölgeye ekilen saçlar ömür boyu dökülmeyecektir.

Bir greftteki saç teli sayısı sabit değildir. Ortalama olarak 2 adet saç teli içerir. Tüm greftler benzersizdir. Bu doğrultuda 1 greftin 1 ila 6 saç teli ettiği söylenebilir.

FUE Tekniğinde kanal açma sürecini beklemek gerekirken, DHI‘de direkt olarak ekime geçilebilir. DHI özellikle dar bir alana sık ekim yapılması gerektiğinde kullanılır. FUE ise kafa derisinde daha geniş alanlara yapılacak uygulamalar için tavsiye edilmektedir.

Saç ekimi bitkisel değil cerrahi bir çözümdür. Kişinin saç ve kıl kökleri kendine aktarılır. Dolayısıyla saç ekimi kesin çözümdür.

20-65 yaş arasında kellik problemi olan kişiler saç ekimi yaptırabilir. Saç dökülmesinde ne kadar erken çözüme gidilirse o kadar olumlu sonuç alınır.

Saç ekiminde mevsim önemli değildir. Güneş ışınlarından ve yağmur gibi hava koşullarından korunulduğu sürece 12 ay boyunca saç ekimi yaptırılabilir.

Kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi hastalıklara sahip kişilere saç ekimi yapılmaz. Tansiyon ve diyabet (şeker) hastalıkları olan kişilere ise tavsiye edilmez.

Saç ekimi sonrası 3 ayda gözle görülür sonuçlar elde edilir ve 8 ay sonra net sonuç alınır. Hastanın saç ekimi sonrası saç çıkmaması hasta için travmatik bir etki yaratacaktır. Dolayısıyla saç ekimi merkezi iyi araştırılmalı ve ekim yapacak kişinin işinin ehli olduğuna emin olunmalıdır.

Saç ekimi doktor kontrolünde yapılan bir uygulamadır. Güvenilir bir merkezde uzman ekip gözleminde yapıldığı sürece güvenilir bir uygulamadır.

İletişime Geç

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bizimle formu doldurarak hemen iletişime geçin. Tüm sorularınıza uzmanlarımız samimiyetle cevap versin.

    Domande frequenti