METODO DI TRAPIANTO DI CAPELLI DHI

I progressi della medicina hanno portato a importanti innovazioni nel trapianto di capelli. La tecnica di trapianto di capelli DHI, che presenta molti vantaggi rispetto alle tecniche di trapianto di capelli utilizzate in precedenza, è stata sempre più utilizzata da diversi anni. La tecnica di trapianto di capelli DHI, che è una tecnica di grande successo, viene eseguita prelevando i follicoli piliferi dall'area donatrice utilizzando un certo tipo di ago. Quindi, vengono piantate le radici prelevate con lo stesso ago. Nella tecnica DHI, in cui le radici vengono estratte e trapiantate simultaneamente dai capelli, viene utilizzato un unico piccolo dispositivo per raccogliere le radici, praticare minuscoli fori e trapiantare i capelli in una volta sola.

DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİNİN ÖZELLİKLERİ

 • Aynı anda kanal açmayı ve greftleri yerleştirmeyi mümkün kılar.
 • İşlem, çapı 0.6 mm ile 1.0 mm arasında olan özel kalemler kullanılarak gerçekleştirilir.
 • Çok yüksek konsantrasyon, hassasiyet ve büyük çaba gerektirir.
 • Kafa derisinde herhangi bir esi yapılmadığından, dikiş gerekmez ve kanama riski en aza inmiş olur.
 • İşlem lokal anestezi altında yapılır.
 • Profesyonel ve uzman bir ekip tarafından yapıldığında, sonuçlar çok başarılı ve kalıcıdır.

DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI

 • Kanalların açılması ve ekim aynı anda gerçekleştirildiğinden, greftler oldukça hızlı bir şekilde nakledilir.
 • Yoğun ekim yapmak mümkündür.
 • Özel bir cihaz kullanılarak yapılır. Bu cihaz saç köklerinin kaybını en aza indirir.
 • DHI tekniği hiçbir şekilde saç teline zarar vermez.
 • Kesik veya dikiş yapılmadığı için hasta çok çabuk iyileşir ve günlük hayatına hızla geri dönebilir.
 • DHI tekniği saçı traş etmeden ekim yapılabilmesini sağlar.

DHI SAÇ EKİM AŞAMALARI

1. aşama: Hastaya konsultasyon yapılır. Bu konsultasyonda gerekli muayeneler ve saç analizi yapılır. Bu aşama hastanın durumuna ve isteklerine bağlı olarak hangi tekniğin kullanılacağının belirlenmesi ile sona erer.

2. aşama: DHI saç ekim için lokal anestezinin uygulandığı aşamadır. Bu işlem yapıldıktan sonra işlem için son hazırlıklar tamamlanır.

3. aşama: Greftler donör bölgeden toplanır. Greftler belirli bir kalemle ekstrakte edilir. İlk olarak greftler ense bölgesinden çıkarılır. Bu bölgede saç uzaması yeterli değilse, greftler göğüs bölgesinden de toplanabilir. Toplanan greftler nakil için hazırlanır. Çok titizlikle, greftler tek tek özel kalemlere yerleştirilir. Bu işlem sırasında dönüşümlü olarak 20 – 30 DHI tekniği için özel cihazlar kullanılır. Birkaç cihaz hazırlandıktan sonra greftlerin ekilmesine başlanır.

4. aşama: Bu aşamada greftler kafa derisi üzerinde önceden belirlenmiş noktalara implante edilir. Bu aşamada özel cihaz kullanılarak kafa derisi üzerinde belirlenen alanda minik delikler açılır ve aynı anda greft yerleştirilir. Bu sırada işlem ekibi cihazları hazırlar. Bu işlem döngüsüyle DHI saç ekimi tamamlanmış olur.

Domande frequenti

Saç ekimine uygunluğunuzu anlamanız için mutlaka bir doktor değerlendirmesinden geçmeniz gereklidir. Doktorunuz gerekli analizleri yaptıktan sonra sizi saç ekimi girişimine ya da başka tedavi seçeneklerine yönlendirecektir. Saç Ekim Öncesi Yapılması Gereken Tetkikler, Kan gurubu Tayini, CBC (Tam Kan sayımı ) ,Biyokimya (rutin ), PTZ-APTT ( Koagülasyon ) ,PT- PTT- INR ( Pıhtılaşma testi ),HBs Ag,Antı HBC, Anti HIV . Bu testlerin sonucunda saç ekimine uygunluğunuz anlaşılmaktadır. Diğer yandan saçlı alanda cilt hastalıklarının olmaması var ise tedavi edilmesi gerekmektedir. Saç ekimine uygunluğunuzu uzman hekim tarafından polikliniğimizde tetkik edilmektedir.

Saç ekimi lokal anestezi altında, veya sedasyonlu olarak yapıldığı için acı hissedilmemektedir. Burada hastanın acı eşiği de önemlidir. Anestezi yapılırken hafif bir acı hissedilir. Anesteziden sonra hasta hiç bir acı/agrı hissetmemektedir.

Saç ekim işlemi 6 ile 8 saat arasında süren bir işlemdir.

Ekilen saçlar 15 gün içinde dökülmeye başlar. Hasta eski halini alır. 3.Aydan itibaren saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Bununla birlikte 5-6 ayda saçların bir çoğu çıkmış olur. 1 yıla kadar saç çıkışı ve kalınlaşması devam eder.

Saç ekimi için donör alınan bölge dökülmemeye kodlanmış alan olduğu için, o bölgeden alınıp tepe ve ön bölgeye ekilen saçlar ömür boyu dökülmeyecektir.

Metodi di trapianto di capelli

I nostri altri trattamenti

Trapianto di sopracciglia

Il trapianto di sopracciglia è una procedura applicata per riguadagnare definitivamente i peli delle sopracciglia nei pazienti che hanno le sopracciglia mancanti, hanno perso le sopracciglia a causa di traumi (cicatrici, depilazione, chemioterapia) o che desiderano ispessire e migliorare l'aspetto delle sopracciglia.

Trapianto di barba e baffi

Il trapianto di barba e baffi è un'applicazione per le persone che hanno perso la barba o i baffi o che non si sono fatti crescere la barba.

Trattamento per capelli PRP

Il trattamento PRP Hair è la separazione di parte del sangue prelevato dalla persona nei suoi componenti dopo un processo di centrifugazione, arricchendolo in termini di piastrine e iniettando il siero ottenuto nel cuoio capelluto.