SEDASYONLU SAÇ EKİM

Le operazioni di trapianto di capelli sono per lo più eseguite in anestesia locale. Prima della procedura, l'area viene anestetizzata con aghi applicati all'area dell'operazione e al paziente viene impedito di provare dolore. In alcuni casi, i sedativi possono essere somministrati ai pazienti prima dell'anestesia locale.

SAÇ EKİMİNDE SEDASYONUN TERCİH EDİLDİĞİ DURUMLAR

  • İğne korkusu olan kişilerde
  • Yoğun operasyon korkusu yaşayan kişilerde
  • Anksiyetesi (kaygı bozukluğu) olan kişilerde
  • Ağrı eşiği düşük olan kişilerde
  • Saç ekimi için yapılacak lokal anestezi öncesinde kısa süreli (10-15 dk) sedasyon uygulanmaktadır.

AĞRISIZ VE ACISIZ SAÇ EKİMİ

Saç ekimi yaygın olarak lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi uygulaması sırasında oluşan ağrı ve uzun süre yatma hastaların en çok şikayet ettikleri konudur. Bu hoş olmayan etkileri ortadan kaldırmak için sedasyon uygulaması çok fayda sağlar. Sedasyon analjezik (ağrı kesici) ve sedatif (rahatlatıcı) ilaç kombinasyonuyla oluşan ve anestezi uzmanı tarafından uygulanan damardan ilaç verme işlemidir.

Saç ekimi ve sedasyon uygulanacak hasta merkezimize geldiğinde anestezi uzmanımız tarafından muayenesi yapıldıktan sonra gerekli tetkikler alınarak işleme başlanmaktadır. Ardından hastamız işlem odasına alınmakta ve son derece güvenli bir ortamda anestezi uzmanı ile sedasyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Uygulamanın ardından hastada hafif bir uyku hali ve rahatlama hissi oluşturulan işlemin başlangıcındaki lokal anestezinin nahoş etkileri hissedilmemektedir.

Domande frequenti

Saç ekimine uygunluğunuzu anlamanız için mutlaka bir doktor değerlendirmesinden geçmeniz gereklidir. Doktorunuz gerekli analizleri yaptıktan sonra sizi saç ekimi girişimine ya da başka tedavi seçeneklerine yönlendirecektir. Saç Ekim Öncesi Yapılması Gereken Tetkikler, Kan gurubu Tayini, CBC (Tam Kan sayımı ) ,Biyokimya (rutin ), PTZ-APTT ( Koagülasyon ) ,PT- PTT- INR ( Pıhtılaşma testi ),HBs Ag,Antı HBC, Anti HIV . Bu testlerin sonucunda saç ekimine uygunluğunuz anlaşılmaktadır. Diğer yandan saçlı alanda cilt hastalıklarının olmaması var ise tedavi edilmesi gerekmektedir. Saç ekimine uygunluğunuzu uzman hekim tarafından polikliniğimizde tetkik edilmektedir.

Saç ekimi lokal anestezi altında, veya sedasyonlu olarak yapıldığı için acı hissedilmemektedir. Burada hastanın acı eşiği de önemlidir. Anestezi yapılırken hafif bir acı hissedilir. Anesteziden sonra hasta hiç bir acı/agrı hissetmemektedir.

Saç ekim işlemi 6 ile 8 saat arasında süren bir işlemdir.

Ekilen saçlar 15 gün içinde dökülmeye başlar. Hasta eski halini alır. 3.Aydan itibaren saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Bununla birlikte 5-6 ayda saçların bir çoğu çıkmış olur. 1 yıla kadar saç çıkışı ve kalınlaşması devam eder.

Saç ekimi için donör alınan bölge dökülmemeye kodlanmış alan olduğu için, o bölgeden alınıp tepe ve ön bölgeye ekilen saçlar ömür boyu dökülmeyecektir.

Metodi di trapianto di capelli

I nostri altri trattamenti

Trapianto di sopracciglia

Il trapianto di sopracciglia è una procedura applicata per riguadagnare definitivamente i peli delle sopracciglia nei pazienti che hanno le sopracciglia mancanti, hanno perso le sopracciglia a causa di traumi (cicatrici, depilazione, chemioterapia) o che desiderano ispessire e migliorare l'aspetto delle sopracciglia.

Trapianto di barba e baffi

Il trapianto di barba e baffi è un'applicazione per le persone che hanno perso la barba o i baffi o che non si sono fatti crescere la barba.

Trattamento per capelli PRP

Il trattamento PRP Hair è la separazione di parte del sangue prelevato dalla persona nei suoi componenti dopo un processo di centrifugazione, arricchendolo in termini di piastrine e iniettando il siero ottenuto nel cuoio capelluto.