Özellikle erkekler tarafından son yıllarda en çok rağbet gören uygulamalardan biri olan saç ekiminde en iyi saç ekimi hekimini seçmek oldukça önemlidir. Medikal bir estetik işlem olan saç ekimi hekimi iyi seçildiği sürece işlem sağlıklı bir şekilde sonuçlanacaktır. En iyi saç ekimi merkezi ve doktoru seçmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu blog yazımızda “En iyi saç ekimi hekimi nasıl seçilir?” konusunun üzerinde duracağız. 

En iyi Saç Ekimi Merkezi ve Doktoru Nasıl Seçilir?

Bu başlık altında sizi en iyi saç ekimi hekimine ulaştıracak soruları paylaşacağız. 

1.Doktorunuzu Araştırın

Bir saç ekimi kliniğine ulaştığınızda operasyonunuzu yapacak hekimin bilgilerini incelemeniz gerekmektedir. Mezun olduğu yer, daha önceki tecrübesi varsa başarıları değerlendirilmelidir. Hayatınızı etkileyecek bu operasyonda saç hekiminin sizinle yeterince ilgileneceğine emin olmalısınız. Daha önceki hastaların öncesi, sonrası fotoğraflarını isteyebilir, internet üzerinden yorumları okuyabilirsiniz. Doktorunuzun katıldığı eğitimler ve sertifikalar da incelenmeye değerdir. Bu alanda aktif olan bir doktor size iyi bir işlem süreci sunacaktır. 

2.Merkezi Araştırın

Sağlık bakanlığı tarafından yetki verilen hastane, tıp merkezi ya da polikliniklerde işlem yapılabilir. İzin belgelerini isteyebilirsiniz. Böylece merkezin onaylı olup olmadığına emin olursunuz. Eğer gerekirse size acil durumda müdahale edecek bir ekibin olduğuna emin olmalı ve gerekli ekipmanın merkezde bulunduğunu bilmelisiniz. 

3. İşlem Detaylarını Sorun

Saç ekiminde önemli nokta doğru planlamadır. Doğal bir görünüm için doğru tedavi planı gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı bir işlem için poliklinikten yeterince bilgi almanız gerekir. “Donör kapasitesine göre kaç graft alınacak?” ve “Saç çizgisi, ön bölge gibi alanlara kaç graft ekilecek?” gibi sorulara cevap vermeleri gerekir. Merkezin ve doktorun sağlık durumunuz, hastalık geçmişiniz gibi detayları da sorması gerekir. Böylece doğru yerde olduğunuzu anlayabilirsiniz. 

4. Dijital Platformları Kontrol Edin

Sosyal medya ve web sitesi gibi dijital ortamları işlem öncesi kontrol etmelisiniz. Özellikle bu alandaki öncesi sonrası fotoğrafları kararınıza ışık tutacaktır. Ayrıca web sitesinde ve postlarda paylaştıkları bilgiler deneyimlerine dair ipuçları verecektir. Sosyal medyadaki takipçi sayısı asla kliniğin iyi olduğuna kanıt olmayacağı gibi yorumlar da olmayabilir. Buradaki işlemlerin gerçek kişiler olduğuna dair fikir yürütmeli ve dikkatlice inceleyerek karar vermelisiniz.

5. Kullanılan Yöntemi Araştırın

FUE, DHI, Sedasyonlu ve Tıraşsız saç ekimi şeklinde yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri inceleyerek bilgi edinmelisiniz. Hiçbir hekim hastasının ağrı çekmesini istemese de bu işlemlerin hepsinde biraz ağrı normaldir ve beklenir. Ayrıca anestezi hakkında da bilgi edinmelisiniz. 

Bu adımları takip ederek en iyi saç ekimi kliniğini bulabilirsiniz. Dikkatli seçim yaparak başarılı bir operasyon geçirebilir ve en iyi saç ekimi sonucunu alabilirsiniz.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *

This field is required.

This field is required.